| Product Name | Cylindrical Marine Fenders |
|---|---|
| Standard | PIANC2002, ISO9001 |
| Color | Black Or Customized |
| Part | Hinge |
| Material | NBR |
| Product Name | Cylindrical Marine Fenders |
|---|---|
| Standard | PIANC2002, ISO9001 |
| Color | Black Or Customized |
| Part | Hinge |
| Package | Wooden Pallet, Wooden Case |
| Product Name | Submarine Fenders |
|---|---|
| Advantage | Customized, Original Factory |
| Application | Dock |
| Diameter | 0.5 ~ 4.5m |
| Pressure | 50 KPA ~ 80 KPA |
| Product Name | Marine Dock Square Rubber Fenders High Energy Absorption Pier Dock Berth Vessel |
|---|---|
| Part | Bumper, Dock |
| Application | Dock, Port |
| Function | Protection |
| Height | 150-600 Mm |
| Product Name | ISO17357 & PIANC2002 Standard Yokohama Fenders 3.3*6.5M CTN Type 50kPa |
|---|---|
| Material | Top-Level NR |
| Standard | PIANC2002, ISO17357-1:2014 |
| MOQ | 1 Piece |
| Certificate | CCS ABS LR BV TUV ISO |
| Product Name | Inflatable Floating Pneumatic Yokohama Rubber Fender Vessels Fishing Boats Used |
|---|---|
| Part | STS Fender |
| Material | Natural Rubber |
| Color | Black |
| Diameter | 300mm-4500mm |
| Features | Oil Resistant, Anti-UV, Flexible, Wear-resistant, Durable |
|---|---|
| Product Name | Boat Hydro Yokohama Pneumatic Fenders Price/Catalogue P50 For Ships |
| Material | Natural Rubber |
| Keyword | Pneumatic Fender |
| Color | Black, Red, Blue, Green Etc |
| Product Name | Customized Cone Rubber Fenders NR Materials Safety Moulding 600H Anti Collision |
|---|---|
| Material | High Performance NR |
| Shape | Cone Type |
| Height | 500H-2000H |
| Temperature | -40°C-120°C |
| Product Name | OEM Service Cone Rubber Fenders Custom Molding Heavy Duty Anti Aging Fender |
|---|---|
| Material | Anti Aging Natural Rubber |
| Model Number | DF-CRF1000 |
| Color | Black |
| Usage | Industrial Mooring Shock Absorber |
| Product Name | Elastic Floating Foam Fender Eva Material Foam Filled Fender For Ship Boat Yacht |
|---|---|
| Material | Closed-Cell Foam, Nylon Reinforcement, Polyurethane Skin |
| Color | Clourful |
| Diameter | 300mm-4500mm |
| Length | 500mm-9000mm |