| Product Name | Fixed Fender Cone Rubber Fenders 1600H Natural Rubber For Dock Boat Protection |
|---|---|
| Material | Anti Aging NR |
| Model Number | DF-C1600H |
| MOQ | 1 Piece |
| OEM | Welcomed |
| Product Name | PIANC2002 800H Cone Rubber Fenders Black Color Customized For Boat Dock Buffer |
|---|---|
| Model Number | DF-CRF800H |
| Type | Fixed Rubber Fenders |
| Standard | PIANC2002 |
| Size | Custom Size |
| Product Name | Roller Fenders |
|---|---|
| Material | NBR |
| Applications | Port Terminal |
| Hardness | ≤82 Shore A |
| Packing | Plastic Bag+Pallet |
| Product Name | 3.3*6.5M Offshore/Mooring/Port/Harbor/Ferry Foam Filled Fenders For Naval Marinas |
|---|---|
| Model Number | DF-3.3*6.5M |
| Material | High Density EVA |
| Reaction Force | 54kN To 7353kN |
| Energy Absorption | 3.8KN-M To 7720KN-M |
| Product Name | Submarine Fenders |
|---|---|
| Advantage | Customized, Original Factory |
| Application | Dock |
| Diameter | 0.5 ~ 4.5m |
| Material | Top Level Natural Rubber |
| Product Name | Submarine Fenders |
|---|---|
| Advantage | Customized, Original Factory |
| Application | Dock |
| Diameter | 0.5 ~ 4.5m |
| Warranty | 36 Months |
| Product Name | Submarine Fenders |
|---|---|
| Advantage | Customized, Original Factory |
| Warranty | 36 Months |
| Material | Top Level Natural Rubber |
| Pressure | 50 KPA ~ 80 KPA |
| Product Name | Submarine Fenders |
|---|---|
| Advantage | Customized, Original Factory |
| Warranty | 36 Months |
| Application | Submarine Dock Fender |
| Diameter | 0.5 ~ 4.5m |
| Product Name | Submarine Fenders |
|---|---|
| Material | Top Level Natural Rubber |
| Warranty | 36 Months |
| Application | Submarine Dock |
| Diameter | 0.5 ~ 4.5m |
| Product Name | Submarine Fenders |
|---|---|
| Advantage | Customized, Original Factory |
| Warranty | 36 Months |
| Application | Dock |
| Diameter | 0.5 ~ 4.5m |