| Product Name | ISO17357-1:2014 Standard Submarine Fenders Hydropneumatic D2500 Type Dock Port Bumper |
|---|---|
| Material | High Performance Natural Rubber |
| Size | D*L--2.5*5.5M |
| Working Pressure | 50kPa |
| Standard | PIANC2002, ISO17357-1:2014 |
| Product Name | Highquality D Type Fenders Ocean Guard Fenders Wave Deflectors Rubber Boat Fenders |
|---|---|
| Model Number | DF-D300H |
| Processing Service | Moulding, Cutting |
| Size | Customized |
| Material | Natural Rubber |
| Product Name | Marine Foam Filled Fender Dia 1500mm*3000mm PU EVA Closed Cell For Dock |
|---|---|
| Material | High Density PU Foam, Polyurethane Skin |
| Processing Service | Moulding, Cutting |
| Elongation | ≥350% |
| Certificate | ISO, SGS, ABS, BV, DNV, CCS, LR, RS |
| Product Name | ISO17357 Submarine Fender Sling Type Inflatable Pneumatic Fender |
|---|---|
| Material | Top-Level Natural Rubber |
| Standard | ISO17357, ISO9001 |
| Dimensions | 4.5*12.0M |
| Initial Pressure | 50kPa |
| Product Name | Cylindrical Marine Fenders |
|---|---|
| Standard | PIANC2002, ISO9001 |
| Color | Black Or Customized |
| Part | Hinge |
| Package | Wooden Pallet, Wooden Case |
| Product Name | PIANC&ISO Standard Cylindrical Marine Fenders Heavy Duty Long Service Life For Dock |
|---|---|
| Material | Excellent Natural Rubber |
| Model Number | DF-C1200 |
| Standard | PIANC2002, ISO9001 |
| Color | Any Color (black And Grey Is Most Popupar) |
| Product Name | Dock Buffer Protection Floating Foam Fender D3.3M ABS Certificate Port Berthing |
|---|---|
| Material | PU Foam, Inner Pipe, Nylon Reinforcement, Polyurethane Skin |
| Shape | Cylindrical |
| Diameter | 300mm-4500mm |
| Length | 500mm-9000mm |
| Product Name | Wholesale Price EVA Foam Filled Fender Colorful 2.0*3.5m ISO9001 Certified For Boat Dock |
|---|---|
| Material | Polyurethane, EVA, Etc |
| Type | Floating Fender |
| Elongation | ≥350% |
| Hardness | 75-95 Shore A |
| Product Name | Marine Cushion Foam Filled Fender For Ship Docking Protection Colorful Polyurethane Fender |
|---|---|
| Material | EVA Foam, Polyurethane |
| Model Number | DF-2000mm*3500mm |
| Processing Service | Moulding |
| Diameter | 500mm-4500mm |
| Product Name | Cylindrical Marine Fenders Ship Barge Fenders Systems Marine Docking Fenders |
|---|---|
| Processing Service | Moulding, Cutting |
| Color | Black, Grey, White, Or Customers' Requirments |
| Inner Diameter | 75mm - 1000mm |
| Length | Customers' Requirments |