| Product Name | Yokohama Rubber Fender |
|---|---|
| Standard | ISO17357-1:2014, PIANC2002 |
| Material | NR |
| Accessories | Tyres, Steel Chain, Hang Ring |
| Length | 1000mm-12000mm |
| Product Name | Yokohama Rubber Fender |
|---|---|
| Standard | ISO17357-1:2014, PIANC2002 |
| Material | NR |
| Feature | High Quality Materials |
| Diameter | 500mm-4500mm |
| Product Name | Pneumatic Rubber Fender |
|---|---|
| Service Life | 10~15 Years |
| Standard | ISO17357-1:2014, PIANC2002 |
| Color | Black Or Customized |
| Temperature | -40℃~300℃ |
| Product Name | Pneumatic Rubber Fender |
|---|---|
| Material | NR |
| Color | Black Or Customized |
| Accessories | Tyres, Steel Chain, Hang Ring |
| Feature | Environmentally Friendly Materials |
| Features | Durable Materials |
|---|---|
| Product Name | Arch Rubber Fender |
| Size | Customized |
| Color | Black Or Customized |
| Application | Port |
| Features | High Energy Absorption |
|---|---|
| Product Name | Arch Rubber Fender |
| Size | Customized |
| Color | Black |
| Application | Vessel Berthing |
| Product Name | Pneumatic Rubber Fender |
|---|---|
| Standard | ISO17357-1: 2014, PIANC2002 |
| Size | Customized |
| Usage | Protect Boat |
| Feature | Flexible Operation |
| Product Name | Cell Rubber Fender |
|---|---|
| Material | Natural Rubber |
| Height | 400 To 3000 MM |
| Accessories | Front Panel, Face Pad, Chain.. |
| OEM Permitted | Yes |
| Product Name | Yokohama Rubber Fender |
|---|---|
| Length | 1000mm-12000mm |
| Material | NR |
| Diameter | 500mm-4500mm |
| Accessories | Tyres, Steel Chain, Hang Ring |
| Product Name | Yokohama Rubber Fender |
|---|---|
| Length | 1000mm-12000mm |
| Accessories | Tyres, Steel Chain, Hang Ring |
| Standard | ISO17357-1:2014, PIANC2002 |
| Warranty | 24 Months |