| Product Name | Tug Boat Fenders |
|---|---|
| Tensile Strenth | ≥16 MPA |
| Processing Service | Moulding, Cutting |
| Packing | Plastic Bag+Pallet |
| Hardness | ≤82 Shore A |
| Product Name | Tug Boat Fenders |
|---|---|
| Tensile Strenth | ≥16 MPA |
| Processing Service | Moulding, Cutting |
| Packing | Plastic Bag+Pallet |
| Hardness | ≤82 Shore A |
| Product Name | Tug Boat Fenders |
|---|---|
| Tensile Strenth | ≥16 MPA |
| Processing Service | Moulding, Cutting |
| Packing | Plastic Bag+Pallet |
| Hardness | ≤82 Shore A |
| Product Name | Tug Boat Fenders |
|---|---|
| Tensile Strenth | ≥16 MPA |
| Processing Service | Moulding, Cutting |
| Packing | Plastic Bag+Pallet |
| Size | Customized |
| Product Name | Cone Rubber Fenders Marine Rubber Fenders Cylindrical Rubber Fenders |
|---|---|
| Material | High Quality Natural Rubber |
| Part | Dock Fender |
| Height | 2000mm To5000mm |
| Rated Deflection | 70% - 72% |
| Product Name | Tug Boat Fenders |
|---|---|
| Tensile Strenth | ≥16 MPA |
| Processing Service | Moulding, Cutting |
| Packing | Plastic Bag+Pallet |
| Hardness | ≤82 Shore A |
| Features | Oil Resistant, Anti-UV, Flexible, Wear-resistant, Durable |
|---|---|
| Product Name | Boat Hydro Yokohama Pneumatic Fenders Price/Catalogue P50 For Ships |
| Material | Natural Rubber |
| Keyword | Pneumatic Fender |
| Color | Black, Red, Blue, Green Etc |
| Product Name | Roller Fenders Boat Anti Collision Roller Rubber Fender For Pontoons |
|---|---|
| Material | High Density Natural Rubber |
| Type | Wheel Fender |
| Processing Service | Moulding, Cutting |
| Color | Customized |
| Product Name | Tug Boat Fenders |
|---|---|
| Tensile Strenth | ≥16 MPA |
| Processing Service | Moulding, Cutting |
| Packing | Plastic Bag+Pallet |
| Hardness | ≤82 Shore A |
| Product Name | New Design Cylindrical Marine Fenders CMF600D BV Certificate For Dock Boat Bumper |
|---|---|
| Material | Natural Rubber |
| Color | Black, Grey, Or As Required |
| Inner Diameter | 75-1000mm |
| Outside Diameter | 150-2000mm |