| Product Name | 50Kpa Floating Yokohama Rubber Fender Pneumatic For Sale |
|---|---|
| Material | Natural Rubber |
| Standard | ISO17357-1:2014 |
| Size | Customized Size |
| Initial Pressure | 50kPa, 80kPa |
| Product Name | PIANC 2002 Marine Mooring Cell Rubber Fender Bumper With Steel Frontal Frame |
|---|---|
| Material | High Quality NR/NBR |
| Model Number | DF-C1000H |
| Reaction Force | 29-4626KN |
| Energy Absorption | 4-6102KNM |
| Product Name | Cell Rubber Fender Rubber Buffers Mooring Fenders Marine Fenders |
|---|---|
| Material | Excellent Natural Rubber |
| Model Number | DF-C1150H |
| Standard | PIANC2002, ISO9001 |
| Color | Any Color |
| Product Name | Cell Rubber Fender |
|---|---|
| Material | Natural Rubber |
| Height | 400 To 3000 MM |
| Usage | Ship, Dock, Jetty, Port, Wharf |
| Accessories | Front Panel, Face Pad, Chain.. |
| Product Name | Cone Rubber Fenders Black Color ISO9001 Flexible NBR Natural Rubber Naval Grade |
|---|---|
| Material | High Density NR |
| Type | Fixed Rubber Fender |
| Logo | Customized Logo Accept |
| Usage | For Ship Docking Or Berthing |
| Product Name | Cone Rubber Fenders Fixed Rubber Fenders Cone Shaped Rubber Bumpers |
|---|---|
| Material | High Quality Natural Rubber |
| Part | Dock Fender |
| Height | 1000mm To6000mm |
| Rated Deflection | 70% - 72% |
| Product Name | Yokohama Rubber Fender |
|---|---|
| Length | 1000mm-12000mm |
| Accessories | Tyres, Steel Chain, Hang Ring |
| Standard | ISO17357-1:2014, PIANC2002 |
| Diameter | 500mm-4500mm |
| Product Name | Pneumatic Rubber Fender |
|---|---|
| Standard | ISO17357-1: 2014, PIANC2002 |
| Usage | Protect Boat |
| Color | Black Or Customized |
| Material | NR |
| Product Name | 4.5*9m Inflatable Yokohama Pneumatic Rubber Fenders Jumbo Extra Large Fender |
|---|---|
| Diameter | 500-4500 Mm |
| Length | 1000-12000 Mm |
| Energy Absorption | 6-6473 KJ |
| Reaction Force | 64-7984 KN |
| Material | Natural Rubber |
|---|---|
| Product Name | Cell Rubber Fender |
| Height | 400 To 3000 MM |
| Certification | ISO, BV, ABS, DNV, LR, SGS, CCS, RMRS |
| Accessories | Front Panel, Face Pad, Chain.. |