| Product Name | Super Marine Cell Rubber Fender With Accessories Dock Safety For Boat Berthing |
|---|---|
| Material | Excellent Natural Rubber |
| Model Number | DF-C1150H |
| Standard | PIANC2002, ISO9001 |
| Color | Any Color |
| Product Name | 300H V Type Rubber Fender Ozone & UV Resistance Low Water Absorption Protection |
|---|---|
| Material | High Performance NR |
| Shape | V Type |
| Height | 200mm-1000mm |
| Length | 1000mm-3500mm |
| Product Name | Waterproof Flexible Arch Rubber Fender DF-ARF600H V Type Marine Fixed Rubber |
|---|---|
| Material | Wear Resistant Natural Rubber |
| Type | Arch V Type |
| Elongation | ≥300% |
| Hardness | ≤82 Shore A |
| Product Name | Yokohama Type Pneumatic Marine Floating Fender Marine Boat Ship Parts |
|---|---|
| Diameter | 500-4500 Mm |
| Length | 1000-12000 Mm |
| Energy Absorption | 6-6473 KJ |
| Reaction Force | 64-7984 KN |
| Product Name | PIANC2002 V Type Fender Marine V500H Dock Bumper Fixed Rubber Fender Heavy Duty |
|---|---|
| Model Number | DF-V500H |
| Processing Service | Moulding |
| Material | Natural Rubber |
| Reaction Force | 78kN To 1015kN |
| Product Name | Durable Marine Dock Roller Fenders PIANC2002 Standard For Vessels |
|---|---|
| Material | Natural Rubber, NBR, Silicone, EPDM, FKM, SBR |
| Type | Fixed Wheel Fender |
| Install | Exposed Corners |
| Processing Service | Moulding, Cutting |
| Product Name | PIANC2002 800H Cone Rubber Fenders Black Color Customized For Boat Dock Buffer |
|---|---|
| Model Number | DF-CRF800H |
| Type | Fixed Rubber Fenders |
| Standard | PIANC2002 |
| Size | Custom Size |
| Product Name | V Type Fender |
|---|---|
| Material | High Quality NR |
| Hardness | ≤82 Shore A |
| Color | Black Or Customized |
| Part | Dock Bumper |
| Product Name | Superior D Type Fenders Pile Protectors Quay Wall Fenders Rubber Fender |
|---|---|
| Model Number | DF-D100H |
| Processing Service | Moulding, Cutting |
| Size | Customized |
| Material | Natural Rubber |
| Product Name | Resilient D Type Fenders Corner Fenders Cylindrical Fenders Piling Caps Pontoon Fenders |
|---|---|
| Material | Anti Aging Natural Rubber |
| Model Number | DF-D400H |
| Color | Black & Customer's Requirement |
| Usage | Industrial Mooring Shock Absorber |