| Product Name | Semi Underwater Submarine Pneumatic Submersible Marine Rubber Fender |
|---|---|
| Material | High Performance Natural Rubber |
| Size | D*L--2.5*5.5M |
| Working Pressure | 50kPa |
| Standard | PIANC2002, ISO17357-1:2014 |
| Product Name | Pneumatic Rubber Fender |
|---|---|
| Standard | ISO17357-1: 2014, PIANC2002 |
| Size | Customized |
| Usage | Protect Boat |
| Feature | Flexible Operation |
| Product Name | Yokohama Fenders ISO17357-1:2014 Technology CTN Submarine Floating Type |
|---|---|
| Material | High Level NR |
| Standard | ISO17357-1:2014 |
| MOQ | 1 Piece |
| Certificate | CCS,BV,LR,RINA,KR,NK,GL,ABS,DNV,RS |
| Product Name | Trelleborg Shibata 600x1200 Cylindrical Rubber Fenders For Boat Dock Bumper |
|---|---|
| Keywords | Cylindrical Rubber Fenders |
| Material | High Performance Natural Rubber |
| Color | Black Or As Request |
| Inner Diameter | 600mm |
| Product Name | Tug Boat Fenders |
|---|---|
| Material | High Performance Natural Rubber |
| Tensile Strenth | ≥16 MPA |
| Processing Service | Moulding, Cutting |
| Packing | Plastic Bag+Pallet |
| Product Name | Yokohama Rubber Fender |
|---|---|
| Length | 1000mm-12000mm |
| Accessories | Tyres, Steel Chain, Hang Ring |
| Standard | ISO17357-1:2014, PIANC2002 |
| Diameter | 500mm-4500mm |
| Product Name | Pneumatic Rubber Fender |
|---|---|
| Standard | ISO17357-1: 2014, PIANC2002 |
| Color | Black Or Customized |
| Material | NR |
| Size | Customized |
| Product Name | Tug Boat Fenders |
|---|---|
| Tensile Strenth | ≥16 MPA |
| Processing Service | Moulding, Cutting |
| Packing | Plastic Bag+Pallet |
| Material | High Performance Natural Rubber |
| Product Name | Tug Boat Fenders |
|---|---|
| Tensile Strenth | ≥16 MPA |
| Processing Service | Moulding, Cutting |
| Packing | Plastic Bag+Pallet |
| Type | Cylindrical |
| Product Name | Tug Boat Fenders |
|---|---|
| Tensile Strenth | ≥16 MPA |
| Processing Service | Moulding, Cutting |
| Packing | Plastic Bag+Pallet |
| Size | Customized |