| MOQ | 1 |
|---|---|
| Width | Customized |
| Length | Customized |
| Material | Natural Rubber |
| Surface | Smooth |
| Shape | Cylindrical |
|---|---|
| Temperature | -40 Deg C To 80 Deg C |
| OEM | Welcomed |
| Warranty | 24 Months |
| Size | Diameter 500mm-4500mm, Length 1000mm-12000mm |
| Material | Rubber |
|---|---|
| Compression | High |
| Weight | Light |
| Color | Black |
| Temperature Range | Wide |
| Durability | High |
|---|---|
| Color | Black |
| Size | Customized |
| Diameter | As Required |
| Material | Natural Rubber |
| Product Name | Customized V Type Fender NR 400H Natural Rubber Parts Moulding Anti Collision |
|---|---|
| Material | High Quality NR |
| Hardness | ≤82 Shore A |
| Certification | ISO9001, ABS, BV |
| Color | Customer's Request |
| Height | 500-3000H |
|---|---|
| Material | Natural Rubber |
| Color | Black |
| Performance | Excellent |
| Installation | Easy |
| Size | Customized |
|---|---|
| Material | Natural Rubber |
| Accessories | Bolt, Nut, Washer |
| Installation | Easy |
| Height | 500-3000H |
| Product Name | New Design Cylindrical Marine Fenders CMF600D BV Certificate For Dock Boat Bumper |
|---|---|
| Material | Natural Rubber |
| Color | Black, Grey, Or As Required |
| Inner Diameter | 75-1000mm |
| Outside Diameter | 150-2000mm |
| Durability | High |
|---|---|
| Height | 500-3000H |
| Color | Black |
| Size | Customized |
| Application | Dock/Port/Ship Bumper Protection |
| Installation | Easy |
|---|---|
| Maintenance | Low |
| Durability | High |
| Shape | Arch |
| Material | Rubber |