| Product Name | Marine Sts Hose Ship To Ship Transfer Hose Multiple Layers Ship To Ship Bunker |
|---|---|
| Processing Service | Moulding, Cutting |
| Standard | OCIMF2009, EN1765 |
| Diameter | 8", 10", 12" |
| Length | 11.8m |
| Product Name | Sts Hose Unleash The Efficiency And Reliability For Seamless Liquid Transfers |
|---|---|
| Processing Service | Moulding, Cutting |
| Standard | OCIMF2009, EN1765 |
| Diameter | 8", 10", 12" |
| Length | 11.8m |
| Product Name | Sts Hose Enhancing Efficiency And Safety In Offshore Operations With Advanced Technology |
|---|---|
| Processing Service | Moulding, Cutting |
| Standard | OCIMF2009, EN1765 |
| Diameter | 8", 10", 12" |
| Length | 11.8m |
| Product Name | Yokohama Seaflex STS Hose STS Flexible Hose For Ship-to-ship Operations |
|---|---|
| Processing Service | Moulding, Cutting |
| Standard | OCIMF2009, EN1765 |
| Diameter | 8", 10", 12" |
| Length | 11.8m |
| Product Name | STS Cargo Operations ANSI 150 Yokohama STS Hoses 15Bar OCIMF 2009 |
|---|---|
| Diameter | 8", 10", 12" |
| Material | NBR |
| Standard | EN1765, OCIMF2009 |
| Working Pressure | 15 Bar, 19 Bar, 21 Bar |
| Product Name | High Pressure Industrial Applications Abrasion Resistance Flexible Reinforced STS Hose |
|---|---|
| Diameter | 8"-12" |
| Length | 11.8m |
| Working Pressure | 15bar, 19bar, 21bar |
| Flange | ANSI150 / ANSI300 |
| Product Name | Yokohama STS Hose Durable And Flexible Solution For Industrial Applications |
|---|---|
| Material | High Performance NBR, NR |
| Standard | OCIMF2009, EN1765 |
| Working Pressure | 15 Bar, 19bar, 21bar |
| Diameter | 8", 10", 12' Or Customized |
| Package | Pallet, Reel |
|---|---|
| Application | Industrial, Automotive, Marine, Etc. |
| Burst Pressure | 75-105 Bar |
| Working Temperature | -40℃-80℃ |
| Standard | DIN, ASTM, JIS, GB, Etc. |
| Inner Diameter | 2.5mm-25mm |
|---|---|
| Surface Treatment | SR, Smooth |
| Standard | DIN, ASTM, JIS, GB, Etc. |
| Outer Diameter | 3.0mm-30mm |
| Working Temperature | -40℃-80℃ |
| Burst Pressure | 75-105 Bar |
|---|---|
| Inner Diameter | 2.5mm-25mm |
| Surface Treatment | SR, Smooth |
| Working Temperature | -40℃-80℃ |
| Working Pressure | 15-21 Bar |